Często słyszymy w telewizji o kumulacji w Dużym Lotku albo też o wynikach dużego lotka, a nie do końca zdajemy sobie sprawę, co to tak właściwie jest i jakie są zasady gry. Przyjrzyjmy się teraz najważniejszym informacjom dotyczącym tej gry.
Duży lotek – informacje ogólne
Duży lotek to pierwsza gra, która była oferowana przez Totalizator Sportowy. Jej zasady nie są zbyt skomplikowane. Wystarczy odwiedzić kolekturę Totalizatora Sportowego i wybrać 6 liczb spośród 49, w przedziale od 1 do 49. Wykorzystując kupony do gry, możemy na nim rozegrać aż osiem gier. Innymi słowy, korzystając z jednego kuponu z wybranymi przez nas liczbami, możemy złożyć do 8 zakładów. Oczywiście nie można pobrać również kolejne kupony. Możliwa jest również gra na „chybił trafił”, gdzie nasze szczęśliwe liczby są wybierane losowo przez komputer. Koszt jednej gry, wiec jednego zakładu to 2 zł. Możemy grać naszymi liczbami przez kolejnych 10 losowań, wtedy płacimy odpowiednią wielokrotność jednej gry.
Losowanie Dużego Lotka
Losowanie liczb odbywa się w każdą środę i sobotę o godzinie 21.30, a wyniki dużego lotka możemy poznać za pośrednictwem telewizji Polsat. Na wygrane dla graczy Totalizator przeznacza połowę wpłaconych przez nich pieniędzy. Przyjrzyjmy się, jakie jest prawdopodobieństwo trafienia właściwych liczb oraz przybliżoną wygraną, która przysługuje za trafienie.
Szóstka – prawdopodobieństwo: 1 do 13 983 816 – 1 500 000 zł
Piątka – Prawdopodobieństwo: 1 do 55 491 – 4 000 zł
Czwórka – Prawdopodobieństwo: 1 do 1032 – 200 zł
Trójka – Prawdopodobieństwo: 1 do 57 – 16 zł.
Oczywiście, wygrana pierwszego stopnia jest zmienna i jej wartość zależy od tego, ile osób kupiło losy, jak i od tego czy nastąpiła kumulacja. Wysokość wygranej podana powyżej, to średnia wygrana przy założeniu, że nie występuje kumulacja oraz przy przeciętnej liczbie graczy. Analogicznie, wygrane drugiego i trzeciego stopnia zależą od liczby osób grających oraz od tego, ile osób trafiło czwórkę i piątkę – Totalizator dzieli pieniądze pomiędzy osobami, którym przysługuje wygrana drugiego i trzeciego stopnia.