Monitoring bezprzewodowy na Twoim podwórku

Monitoring przed domem to skuteczny sposób na podgląd zdarzeń podczas nieobecności domowników. Najlepszym, łatwym w montażu rozwiązaniem jest monitoring bezprzewodowy, po który chętnie sięgają właściciele domów jednorodzinnych. Aby zamontować taki zestaw, nie trzeba być fachowcem, ponieważ na rynku można znaleźć wiele produktów przeznaczonych do samodzielnego montażu. Na podstawowy system obejmujący wszystkie niezbędne do ochrony budynku elementy trzeba przeznaczyć kilkaset złotych. Taki zestaw jest sprawdzoną inwestycją z uwagi na wynikające z jego montażu korzyści.

Jakie kamery zamontować na podwórku?

Decydując się na monitoring podwórka, warto postawić na kamery IP. Mają one wysoką rozdzielczość obrazu, a ich największą zaletą jest brak konieczności doprowadzenia kabla do transmisji danych. Kolejnym atutem tego rozwiązania jest możliwość gromadzenia nagrań w chmurze lub na dysku rejestratora. Kamerami IP można sterować za pomocą smartfona. Zewnętrzne modele są odporne na wpływ niekorzystnych czynników atmosferycznych, co sprawia, że system monitoringu niezawodnie działa niezależnie od pogody. W przypadku kamer montowanych na zewnątrz istotne znaczenie ma solidność obudowy i wodoodporność. Najwyższe parametry zapewniają najlepszą skuteczność.

Najlepszym rozwiązaniem na podwórko są kamery o wysokiej rozdzielczości, ponieważ umożliwiają one prawidłowe rozpoznawanie osób i odwzorowywanie kształtów. Wysoka rozdzielczość to gwarancja, że powiększając obraz, będzie on wyraźny, a dostrzeżenie szczegółów nie będzie stanowiło żadnego problemu. Monitoring bezprzewodowy na podwórku powinien wykorzystywać kamery o szerokim kącie widzenia. Sprawdzone okazują się także modele z regulowanym obiektywem o zmiennej ogniskowej. Decydując się na monitorowanie podwórka, warto wybrać urządzenia najwyższej jakości, które bez problemu wykrywają zmianę sceny, czyli zasłonięcie kamery, a nawet brak sygnału wideo.